Trpíte workoholismem? Víme, jak to poznáte

O závislostech se v současné době mluví víc než dost. Lidé jsou závislí na telefonech, bohužel mnohem vážnější závislosti jsou závislosti na alkoholu, lécích nebo na drogách. Neustále se však rozšiřuje i závislost na práci, takzvaný workoholismus, kterým v Česku trpí nejeden zaměstnanec a nejeden velký podnikatel. Zejména lídři firem chtějí úspěchu dosáhnout tak rychle, že jsou schopní strávit v práci celé dny a noci.

Chorobná pracovitost je však velice nebezpečná. Úspěchu se sice dosáhne jen pevnou vůlí a pílí, jenže to neznamená, že máme kvůli úspěchu odložit všechno a všechny, na čem či na kom nám záleží. Bohužel workoholismus opravdu dopadá na osobní život.

Jelikož dnes po úspěchu touží každý druhý, workoholismus se stává poměrně častým problémem, s nímž je třeba co nejdříve zatočit. V ideálním případě by se měla vyhledat pomoc v podobě odborníků, kteří jsou schopní s workoholismem zatočit. Jenže nejdříve musíme umět workoholismus poznat. Prozraďme si tedy, jak workoholismus poznáme.

1) Práce je na prvním místě

Je pro vás práce naprostou prioritou? Je pro vás na prvním místě? V tom případě jste obětí workoholismu. Upřednostňování práce před vším ostatním je skutečně první příznak nezanedbatelného workoholismu.

Lidé trpící workoholismem zároveň věnují své práci více času, než by měly. Chtějí pracovní nasazení zvýšit, ale většinou ho jen snižují.

2) Zanedbáváme koníčky i rodinu

Když se stane práce prioritou číslo jedna, je jasné, že rodina najednou klesne na nižší pozice a příčky. To samé platí u koníčků, které najednou začneme zanedbávat. Pokud patříte k lidem, kteří své koníčky zanedbávají, kteří zanedbávají dokonce i svou rodinu, značí to o jednom, a sice jste workoholik a musíte vyhledat odbornou pomoc.

Rezignace na koníčky a zanedbávání rodiny a blízkých je další příznak zmiňovaného workoholismu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *