Jak zatočit s prokrastinací? Otázka, na kterou známe odpověď
O prokrastinaci se říká, že je to největší zabiják podnikání. Pokud se s pojmem prokrastinace setkáváte poprvé, pojďme si nejdříve tento pojem vysvětlit. Prokrastinace je chorobné odkládání povinností. Pokud tedy potřebujete umýt nádobí, odkládáte tuto povinnost opravdu dlouho, mezitím děláte mnoho zbytečných věcí. Prokrastinace útočí zejména na podnikatele a často je důvodem toho, proč podnikání nevychází podle plánu. Pokud jste také zjistili, že vás prokrastinace sužuje, poradíme vám, jak s ní zatočit.
Prokrastinaci lze také označit jako krtka na zahrádce. Nikdo po ní netouží, přesto tu je, aby komplikovala jinak bezproblémové věci. Z počátku se odloží pár povinností, ale později se odloží tolik věcí, které není možné dohnat a udělat v přijatelném čase.
S prokrastinací bychom měli umět zatočit. Držte se našich rad a tipů, díky nimž na vás prokrastinace nebude moct.
Pracujte v patnáctiminutových intervalech
Pokud na člověka dolehne prokrastinace, snaží se s ní zatočit tak, že chce během chvilky stihnout udělat vše, co má, tudíž často dělá více věcí najednou. Jenže pokud dělá víc věcí najednou, nic nemůže dělat pořádně. Ideální by tedy bylo, kdyby člověk, který chce zatočit s prokrastinací, pracoval v patnáctiminutových intervalech.
Mezi intervaly je možné dopřát si pět minut přestávku, poté se může začít s dalším projektem, kterému se opět patnáct minut budete věnovat.
Už žádné rozptýlení
Je nutné, abyste našli vhodné prostředí. Nesmí být v dosahu žádná rozptýlení. Pryč tedy od televize, na kterou máte chuť se dívat, i když v ní zrovna nic nejde.
Stejně tak je nutné dát ruce pryč od telefonu a od sociálních sítích, které stojí za ztraceným časem. Nedávné studie dokázaly, že na sociálních sítích trávíme více jak tři hodiny denně. Ty tři hodiny denně jsme však mohli věnovat byznysu či povinnostem, které jsme měli udělat.