Buďte jako Edison nebo Einstein, spěte v práci

Každodenní vstávání do práce je vysilující. Když jdete do práce nevyspalí, není práce produktivní ani efektivní. Kdyby tedy byla možnost, kde se dospat, abychom byli plní energie, kterou po celý den tak potřebujeme. V současné době zaměstnanecké krize je však možné cokoli. Zajímavých benefitů neustále přibývá, mezi nimi ostatně najdeme i takový, který zní jednoduše a prostě “spánek”. Skutečně, mnozí zaměstnavatelé do své nabídky benefitů zařadili také spánek, a to z prostého důvodu – kvůli produktivitě.

Je vědecky dokázáno, že spánek během práce zvyšuje produktivitu práce, podporuje tvůrčího ducha a také dělá lidi spokojenějšími. Samozřejmě se to s délkou spánku nesmí přehnat, jinak může být člověk naopak ještě více unavený.

Přesvědčili se o tom i Edison nebo Einstein

O tom, že spánek během práce zvyšuje produktivitu práce, se přesvědčili i velké hlavy naší minulosti či současnosti, a sice Thomas Edison, Nikola Tesla nebo také Albert Einstein.

Kdy je nastavená doba klidu?

Každý podnikatel by měl sám poznat, jaké hodiny v pracovní době jsou kritické. Doba klidu se většinou týká odpoledních směn, jelikož u většiny firem je právě čas mezi pátou a sedmou hodinou odpolední kritický, odpolední spánek tedy připadá na tento čas.

Jak již bylo zmíněno, mnozí zaměstnavatelé udělali z odpoledního spánku jistý benefit. Jsou totiž zastánci toho názoru, že je lepší pracovat na sto procent než na třicet procent. Pokud se navíc zajistí spánek kolem sedmé hodiny odpolední, bude zároveň zajištěna produktivní práce až do samotné půlnoci. Nechte tedy své zaměstnance v práci si zdřímnout, pokud je čeká dlouhá odpolední či případně noční směna. Tyto směny jsou zároveň nejnebezpečnější v zaměstnání, vyhnete se tedy i případným úrazům a jiným nepříjemnostem, které se během těchto směn stávají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *